Oficjalna strona Bezpartyjnej Obywatelskiej Inicjatywy

Portal wyborczy lubelskich kandydatów na miarę XXI wieku

Manifest Obywatelskiej Bezpartyjnej Inicjatywy "Nasz Lublin21" - Wybory w Lublinie

Manifest Obywatelskiej Bezpartyjnej Inicjatywy "Nasz Lublin21".

 1. Większość z nas tak jak większość z Was jest od urodzenia mieszkańcami naszego miasta, Miasta Lublin.
 2. Z otwartymi rękoma przyjmiemy i zawsze będziemy przyjmować w nasze szeregi tych wszystkich, którzy również się Tu urodzili i osiedlili lub kiedykolwiek zawitają w naszym mieście, Mieście Lublin.
 3. Nasze miasto, Miasto Lublin, zasługuje na zmiany na miarę XXI wieku – miasto nowych dróg, nowej kolei, nowych domów, nowych przedszkoli i szpitali, nowych technologii oraz nowych inwestorów i inwestycji.
 4. 21 jest również liczbą szczęścia – nasze miasto, Miasto Lublin, poza silnym związkiem z wiarą katolicką i Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II jest również miastem osób niewierzących i uniwersytetów oraz uczelni świeckich – Nasz Lublin21 jest pomostem pomiędzy wiarą w Boga i wiarą w siły natury.
 5. Koziołek i winorośl w herbie Lublina dla jednych są symbolami płodności natury, a dla innych miłości i Chrystusa - bocian w naszym logo jest zwiastunem nowego życia dla mieszkańców Koziego Grodu.
 6. Nasze miasto, Miasto Lublin, łączyło kiedyś przemysł z rolnictwem – Nasz Lublin21 jest powrotem do równowagi pomiędzy produkcją, a dystrybucją oraz rolnictwem, przemysłem i usługami.
 7. Lublin jako miasto trans graniczne z racji położenia od zarania swoich dziejów było pomostem pomiędzy wschodem, a zachodem – Nasz Lublin21 przywróci Lublinowi tę rolę sytuując Miasto Lublin w samym centrum „globalnej wioski”.
 8. Wykorzystując nasze doświadczenia zawodowe, menedżerskie, biznesowe, naukowe i technologiczne oraz głęboką wiarę w Boga i ludzi zrobimy już na początku naszej samorządowej kadencji to, o czym inni tylko mówili lub zaczynali realizować dopiero przed kolejnymi wyborami.
 9. Na jeden z najniższych w UE średni wskaźnik dochodów nie mamy jeszcze wpływu, ale będziemy już wkrótce mieli bezpośredni wpływ na sposób zarządzania naszymi podatkami i wykorzystamy je dwa razy bardziej i lepiej niż nasi samorządowi poprzednicy. Jeżeli nawet nie będziemy mogli pomagać przedsiębiorcom i inwestorom, to na pewno nie będziemy im przeszkadzać, stwarzając optymalne warunki ekspansji biznesu i rozwoju gospodarczego.
 10. Wszędzie tam, gdzie działa presja czasu, nie będziemy czekali na realne możliwości realizacji Waszych potrzeb i oczekiwań - zrealizujemy je wirtualnie w oparciu o globalną sieć Internet.
 11. Gwarantujemy, że w naszych działaniach jesteśmy i zawsze będziemy transparentni i interaktywni.
 12. Jeżeli kiedyś stwierdzimy, że skończyły się nam dalsze możliwości działania w Waszym interesie , to w obliczu wszystkich mieszkańców Miasta Lublin podejmiemy decyzje o rozwiązaniu naszego pospolitego ruszenia pod nazwą „Nasz Lublin21” i złożymy samorządowe mandaty.

Założyciele Obywatelskiej Bezpartyjnej Inicjatywy "Nasz Lublin21"